Енергетична підтримка України: нові виклики та рішення
Відбулася важлива зустріч представників G7+ щодо енергетичної допомоги Україні, де учасників ознайомили з напруженою ситуацією в енергетичному секторі через атаки з боку Росії. Міністерство енергетики підтвердило цю інформацію.
Заступник міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у зустрічі, під час якої він проінформував партнерів про критичні умови в українській енергетиці, викликані періодичними російськими ударами по важливих об’єктах інфраструктури.
Андарак зазначив, що з початком опалювального сезону ворог активізував атаки на енергетичні об'єкти, завдавши значної шкоди газовій галузі та електричним мережам. Окрім того, Росія посилила обстріли залізничних шляхів, що є важливими для економічної логістики.
Заступник міністра висловив подяку партнерам за вже надану підтримку Україні та окреслив нагальні потреби сектора енергетики, до яких входять додаткові обсяги імпорту газу, системи активного та пасивного захисту, трансформатори, мобільні підстанції, генератори та акумулятори.
Учасники також отримали останню інформацію від партнерів щодо підтримки закупівлі природного газу Україною.