Новий Центр психічного здоров'я у Львові
У Львові запрацював перший в Україні Центр психічного здоров'я, названий на честь Святого Лева Великого, який надасть допомогу тим, хто пережив тортури та моральні травми під час полону.
Цю інформацію повідомили мер Львова Андрій Садовий та обласна адміністрація.
Центр, частина ініціативи UNBROKEN Ukraine, займає площу понад 1100 квадратних метрів, з 27 стаціонарними місцями для лікування, кабінетами для амбулаторної допомоги та зонами для арттерапії.
В UNBROKEN Ukraine зазначили, що тут проводитимуть консультації з психіатрами, а також індивідуальні та групові терапії.
Лікувати українців, які пережили полон, будуть лікарі-психіатри та психотерапевти, спеціалізовані в різних методах психотерапії, таких як експозиційна терапія, EMDR, арттерапія, нейропсихологія та транскраніальна магнітна стимуляція.
Протягом лікування пацієнти матимуть можливість брати участь в арттерапії, зокрема в малюванні, гончарстві, ліпленні та плетінні.
Місцева влада оцінює, що щорічно Центр зможе допомогти близько тисячі українцям, які повертаються з полону та намагаються впоратися з наслідками пережитих травм.
Отримати допомогу в Центрі зможуть військовослужбовці за направленням командира, а також цивільні особи, які отримали рекомендацію від психіатрів закладу.