Генеральний директор мобільного оператора "Київстар" Олександр Комаров повідомив, що компанія переживає один із найскладніших етапів з електропостачанням з літа 2024 року, коли приблизно 30% мережі залишаються без електрики. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, п'ять регіональних технологічних центрів працюють на генераторах. В цілому мережа функціонує завдяки акумуляторам та генераторам, хоча близько 4% сайтів зазнали відключення.
Комаров також рекомендував користувачам інтернету від "Київстар" подбати про автономне живлення для роутерів, що могло б зменшити навантаження на мережу під час блекаутів.
"Станом на середину листопада, лише 15-20% абонентів Домашнього Інтернету подбали про резервне живлення для роутерів. Під час нещодавнього повного блекауту в Полтавській області клієнтський резерв становив лише 2%.
Все взаємопов'язане: користувачі переходять на мобільний інтернет, зростає навантаження на базові станції, час їх автономної роботи скорочується, а якість мобільного зв'язку та швидкість передачі даних погіршуються", - зазначив він.