«І існувало троє братів: Кий, Щек та Хорив, а серед них була сестра Либідь. Кий розташувався на горі, де сьогодні знаходиться Боричів узвіз, Щек — на височині, що називається Щекавиця, а Хорив — на горі, що зветься Хоривиця. На честь старшого брата вони заснували місто, яке отримало назву Київ», — зазначав Нестор Літописець у своїй праці.
Кожного року, в останню неділю травня, Київ святкує День міста. Це свято стало важливою частиною культурного життя столиці, і сьогодні важко повірити, що його традиція почалась лише з кінця минулого століття, коли у 1982 році відзначали 1500-річчя нашого міста.