Нові правила реєстрації домашніх тварин у Києві
У столиці України запроваджують нову процедуру – реєстрацію домашніх улюбленців у Центрах надання адміністративних послуг.
Реєстрація собак є обов’язковою, тоді як котів можна реєструвати на розсуд власників, як зазначила Київська міська державна адміністрація.
Цей сервіс буде доступний з 12 травня у всіх ЦНАПах міста.
"Це важливий крок у забезпеченні безпеки, оскільки у випадку втечі тварини, наявність реєстраційних даних значно підвищує ймовірність її швидкого повернення додому.
Актуальна інформація про кількість домашніх тварин в Києві дозволить ефективніше планувати розвиток міської інфраструктури і допоможе дотримуватися ветеринарно-санітарних норм", – підкреслив Сергій Сабуров, директор Київської міської лікарні ветеринарної медицини.
Для реєстрації тварини власнику потрібно буде лише заповнити форму № 1, яку можна отримати у ЦНАПі, та надати квитанцію про оплату.
Після реєстрації кожна тварина отримає унікальний номер, а власник отримає свідоцтво про реєстрацію, яке підтверджує його право на улюбленця.
Нагадуємо, що 25 листопада 2024 року Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із Держпродспоживслужбою та Мінцифри запустили Єдиний державний реєстр домашніх тварин.
Ця національна база призначена для обліку котів, собак і навіть ховрахів, що сприятиме боротьбі з небезпечними захворюваннями, включаючи сказ, а також сприятиме формуванню культури відповідального ставлення до тварин.