Нова стратегія боротьби з тютюнокурінням у Києві
21 листопада в Києві відбулося перше засідання новоствореної Координаційної ради, що займається питаннями громадського здоров'я. Мета ради полягає в реалізації заходів для покращення системи охорони здоров'я в столиці.
На засіданні було затверджено проект Стратегії щодо зменшення споживання тютюнових виробів та їх негативного впливу на здоров'я населення до 2025-2030 років. Цей документ розроблено спільно ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Головним управлінням Держпродспоживслужби в Києві та Департаментом охорони здоров'я КМДА. Про це повідомила Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров'я.
«Куріння є серйозною загрозою для здоров'я киян. Як зазначає Міністерство охорони здоров'я України, куріння є основною причиною більше 60% випадків серцевих захворювань та близько 15% смертей від раку легень», – підкреслила Гінзбург.
Основна мета нової Стратегії – зменшити рівень куріння серед дорослих і дітей на 30% до 2030 року та забезпечити «бездимне» середовище в громадських місцях.
Для реалізації цієї стратегії планується залучити органи державної влади, правоохоронні органи, навчальні заклади, наукові установи та НГО. Це рішення було прийнято на засіданні Координаційної ради.
Також під час заходу обговорили питання імунопрофілактики в Києві та проблеми діагностики і лікування зоонозних захворювань, зокрема сказу.