Нова ініціатива для підтримки інтернет-зв'язку в Україні
Операторам зв'язку та провайдерам надається можливість бронювати працівників будівельних бригад, які займаються прокладкою надійних інтернет-мереж за технологією xPON. Це дозволить українцям залишатися на зв’язку, а критично важливим підприємствам — забезпечити стабільність у роботі. Стійкий доступ до інтернету є особливо важливим у прикордонних і прифронтових зонах, які постійно піддаються обстрілам та знеструмленням.
Після зустрічі з представниками операторів, провайдерів та асоціацій, Мінцифра ініціювала зміни до постанови № 76 щодо бронювання працівників, які були затверджені Урядом.
Щоб забронювати працівників будівельних бригад, підприємство повинно відповідати наступним критеріям:
– бути внесеним до списку критично важливих підприємств, що займаються будівництвом мереж за технологією xPON;
– мати плани на будівництво xPON-мереж не менше ніж на один календарний рік.
Мобільні оператори також отримають можливість бронювати бригади, які будують енергостійкі мережі на автомобільних та національних дорогах.
Процес бронювання бригад буде здійснюватися через платформу Дія, аналогічно до бронювання аварійно-відновлювальних бригад. Мінцифра формує список цих підприємств, працюючи над умовами їх внесення. У разі невиконання планів, провайдер або оператор буде виключений зі списку, а бронювання анулюється.
Переваги бронювання фахівців бригад:
– державні установи та підприємства, критично важливі для економіки й обороноздатності, працюватимуть без затримок;
– ще 1 мільйон сімей отримає доступ до стабільного інтернету, що дозволить користуватися державними послугами, викликати екстрені служби та залишатися на зв’язку;
– покращаться умови для дистанційного навчання учнів.
Розбудова надійних телекомунікаційних мереж є важливим аспектом національної безпеки. Ворог намагається позбавити нас зв’язку, тому державні органи вживають заходів для забезпечення стабільності підключення. Розбудова енергонезалежних мереж є одним із ключових пунктів стратегії розвитку електронних комунікацій до 2030 року.
Ми продовжуємо працювати над тим, щоб українці завжди залишалися на зв’язку — будь-де і будь-коли.