Затримання злочинця за підпали військової техніки у Києві
Кілька років тому злочинець переїхав до столиці України з анексованого Криму. У пошуках «легких» грошей він звʼязався з «куратором» з Росії, який обіцяв йому винагороду за підпали військових автомобілів. Обвинувачення може призвести до десяти років ув'язнення.
На початку жовтня цього року до поліції Києва надійшли повідомлення про підпали двох військових позашляховиків: Isuzu Trooper та Ford, які були припарковані на вулицях міста. В результаті, правоохоронці виявили 34-річного чоловіка, який родом із Сімферополя.
За словами начальника Шевченківського управління поліції, слідчі спільно з оперативниками та експертами кримінального аналізу виявили, що у 2014 році, після анексії Криму, правопорушник залишився на тимчасово окупованій території та отримав російський паспорт:
«Згодом, у 2021 році він переїхав до Києва та на початку повномасштабного вторгнення вступив до територіальної оборони. Після цього, він добровільно залишив службу і, шукаючи «легкі» гроші, звʼязався з «куратором» з країни-агресора, який пообіцяв йому винагороду за знищення військових автомобілів. Зокрема, злочинець придбав легкозаймисту рідину та підпалив два військові автомобілі. Згодом, 34-річного уродженця Сімферополя затримали оперативники у співпраці з кримінальними експертами.
Слідчі, за процесуального керівництва прокуратури, висунули підозру за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України – умисне пошкодження майна шляхом підпалу. На час слідства підозрюваний перебував під вартою.
Наразі досудове розслідування завершено. Обвинуваченому загрожує до десяти років ув'язнення.